ایجاد زمینه برای ظهور حضرت مهدی علیه السلام

ساخت وبلاگ

آخرین مطالب

امکانات وب

ایجاد زمینه برای ظهور حضرت مهدی علیه السلام

 

یکی از مهم ترین تکالیف امام عصر بر شیعیان که خود موجب ادای دیگر حقوق نیز می تواند باشد، ایجاد زمینه جهت ظهور امام عصر عجل الله تعالی فرجه الشریف است.

رهبر عزیزمان آیت الله خامنه ای (مد ظله العالی) در این زمینه می فرمایند:

« باید زمینه را آماده کنی، تا آن بزرگوار بتواند بیاید و در آن زمینه آماده اقدام بکند، از صِفر که نمی شود شروع کرد!

جامعه ای می تواند پذیرای مهدی موعود (ارواحنا فداه) باشد که در او آمادگی و قابلیت باشد و الا مثل انبیاء و اولیای طول تاریخ می شود، چه علتی داشت که بسیاری از انبیای بزرگ اولی العزم آمدند و نتوانستند دنیا را از بدی پاک و پیراسته کنند؟ چون زمینه ها آماده نبود... اگر امام زمان عجل الله تعالی فرجه الشریف در یک دنیای بدون آمادگی تشریف بیاورند، همان خواهد شد!...»[1]

ساده ترین راه و مهم ترین آنها که باید در نظر داشته باشیم تا با در نظر گرفتن آن به این هدف (ایجاد زمینه ظهور) دست یابیم این است که، منتظر واقعی کسی است که از آنچه که امام زمانش کراهت دارد، دوری و اجتناب کند. دلیل ما بر این مطلب توقیعی است که از خود حضرت علیه السلام رسیده است که چنین است:

« فما یحبسنا عنهم الا ما یتصل بنا ممّا نکرهه و لانوثره منهم » ؛ «پس محبوس نکرد ما را از دوستان مگر خبرهای ناگواری که از ناحیه آنها به ما می رسد که ناخوشایند است در حالی که ما آن کارهای را از ایشان نخواسته ایم.»[2]

پس باید بگوییم که اگر آن چیزهایی که برای حضرت ناخوشایند و موجب غیبت حضرت علیه السلام هستند، از میان برداشته شود (ان شاء الله) زمینه هایی جهت ظهور ایشان فراهم شده و هر چه زودتر ظهور خواهند کرد. (ان شاء الله)

 

[1] - سید حسین اسحاقی، سپیده امید، ص 102؛ به نقل از سخنرانی رهبر انقلاب، 1376.

[2] - علی اصغر لشگری، پادشه خوبان، ص 39.

...
نویسنده : بازدید : 7 تاريخ : سه شنبه 16 شهريور 1395 ساعت: 6:23

close
تبلیغات در اینترنت